Adresy URL bez index.php

Autor: spin / 2016-06-07 (06:24)

Adresy URL bez index.php
Domyślnie w adresie URL występuje nazwa pliku index.php (np. http://example.com/index.php/). W prosty sposób możemy to zmienić. Po zalogowaniu się do panelu administratora, z menu wybieramy: System > Konfiguracja > [zakładka] Sieć. Klikamy "Optymalizacja dla wyszukiwarek"; z opcji "Używaj przekierowań serwera" wybieramy: "Tak" i zapisujemy konfigurację.

Odczytywanie i aktualizacja danych

Autor: spin / 2016-05-10 (21:48)

Odczytywanie i aktualizacja danych
W Magento występuje tzw. mapowanie obiektowo-relacyjne - ORM (ang. Object-Relational Mapping ORM), które przekształca dane tabelaryczne na obiekty. Odczytywanie danych z bazy nie wymaga pisania skomplikowanych zapytań SQL. Wystarczy stworzyć instancję obiektu, np. produktu wg. schematu: Mage::getModel('Catalog/product')->load() a następnie wywołać metodę getNazwaAtrybutu, która odczyta wartość.


Includowanie własnego szablonu do layoutu

Autor: spin / 2016-04-20 (17:56)

Includowanie własnego szablonu do layoutu
W tym poście pokażę jeden ze sposobów na includowanie szablonów w Magento. Pliki szablonów przechowywane są w katalogu /app/design/frontend/nazwa_pakietu... Na początek, przygotuj szablon z dowolną treścią i zapisz go pod nazwą test.phtml w lokalizacji: 
/app/design/frontend/base/default/template/page/html/ lub innej, w zależności od ustawień wyglądu w panelu administracyjnym (Menu: System/Konfiguracja/Wygląd/). Ja będe operował na widoku bazowym (base).

BLOKI STATYCZNE W SZABLONIE

Autor: spin / 2016-04-07 (17:08)

BLOKI STATYCZNE W SZABLONIE
Blok statyczny to treść, która uzupełnia szablon strony o dodatkowe informacje np. banery reklamowe, menu w stopce itp. Aby utworzyć blok statyczny rozwijamy zakładkę CMS i z menu wybieramy "Bloki statyczne". Po otwarciu strony otrzymamy listę bloków statycznych.

INSTALACJA SKLEPU MAGENTO

Autor: spin / 2016-04-01 (18:20)

INSTALACJA SKLEPU MAGENTO
Magento - to sklep internetowy udostępniany na licencji Open Software License przez magento.com. E-commerce oparty jest o Zend framework. Aby zainstalować platformę Magento wymagany jest serwer MySQL oraz minimum silnik PHP5. Jedną z wad Magento jest bardzo mocne wykorzystanie zasobów systemowych serwera, co powoduje problemy przy instalacji na wielu serwerach wirtualnych (z powodu narzuconych ograniczeń). W efekcie często wymusza zmianę hostingu lub też konieczność zakupu serwera dedykowanego.

" Najpierw naucz się metod numerycznych i całej teorii. Następnie stwórz własny styl programowania. Następnie zapomnij o tym wszystkim i łataj kod. "

George Carrette

  MATRYCA

QR